W niedzielę 5 września 2010 r. od godz. 11.00 na boisku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach o puchar „Złotego Karpia” rywalizowały zespoły piłkarskie, z których najlepsza okazała się drużyna z Przygodzic.
Od godz. 14.00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach odbyła się główna impreza inauguracyjna, t.j. „Piknik Rybny” połączony z II Przeglądem Kulturalnym Doliny Baryczy i Estradą Folkloru. W pierwszej części imprezy wręczone zostały certyfikaty „Dolina Baryczy Poleca” producentom i usługodawcom z terenu wielkopolskich gmin Przygodzice, Odolanów i Sośnie.
Przed prezentacją zespołów i śpiewaczy ludowych producenci i usługodawcy wielkopolscy otrzymali certyfikaty, które są potwierdzeniem nabycia przez nich prawa do posługiwania się Znakiem „Dolina Baryczy Poleca” w promocji i sprzedaży lokalnych produktów i usług.
Certyfikaty odebrali:
- Gminna Spółdzielnia z Przygodzic – za chleb „Baryczok” (w systemie od roku 2008)
- Agnieszka Lesiak z Odolanowa – stroiki kuchenne (w systemie od roku 2009)
- Franciszek Bzyl z Sośni – za miody (w systemie od roku 2008)
- Karol Girus, gospodarstwo rybackie Możdżanów – za karpia
- Grażyna i Jerzy Kątni z Przygodziczek – Ośrodek Jeździecki „Jurand” (w systemie od roku 2009)
- Ewa Stasiełowicz i Mieczysław Czwordon – gospodarstwo agroturystyczne „U Źródeł Baryczy”
- Stanica „Biały Daniel” w Sośniach
Wręczanie certyfikatów poprowadzili Marta Kamińska (koordynator systemu „Dolina Baryczy Poleca”) i Robert Kaczmarek (współorganizator imprezy). Certyfikaty wręczali: wójt gminy Przygodzice Przemysław Kaźmierczak, burmistrz gminy i miasta Odolanowa Janusz Wajs, wójt gminy Sośnie Michał Wilczura, prezes Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” Inga Demianiuk – Ozga oraz wicestarosta ostrowski Krzysztof Rasiak i dyrektor GOK w Przygodzicach Zenon Walczak.
Impreza zgromadziła tłumy mieszkańców z gminy Przygodzice i najbliższych okolic. Organizatorzy zadbali bowiem o ciekawy program, smaczny rybny bufet z „karpia przygodzickiego” i zamówili słoneczną pogodę. Na scenie wystąpiło wiele zespołów ludowych i folklorystycznych z Doliny Baryczy, głównie z Przygodzic i okolic, ale również z odległego Żmigrodu, położonego w zachodniej części Doliny Baryczy. Mieszkańcy bawili się przy dobrej muzyce do północy.
II Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy w Przygodzicach w znacznym stopniu sfinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII”.
Komentarze
Prześlij komentarz
Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:
1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!
2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!
3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!
4) Używanie wulgaryzmów zabronione!
5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.