Najnowszy post

Stawy Przygodzickie: Tradycja, dzierżawa i kryzys

Oddaję w Państwa ręce opracowanie, którego przygotowanie wynikało z potrzeby zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o kompleksie Stawów Przygodzickich – miejscu o wyjątkowym znaczeniu przyrodniczym, ale też gospodarczym i społecznym. Przez lata stawy te były miejscem stabilnej hodowli ryb, ważnym punktem lokalnej tożsamości oraz kluczowym elementem ekosystemu Doliny Baryczy. W ostatnich latach stały się jednak również przedmiotem konfliktów, napięć i realnych zagrożeń związanych z brakiem ciągłości dzierżawy oraz niewystarczającym wsparciem instytucjonalnym.

Burger z karpiem w nowej ofercie gastronomicznej „Lido”

Fiszbuła, czyli burger z karpiem z Doliny Baryczy - to najnowsza oferta gastronomiczna Restauracji i Pensjonatu „Lido” w Antoninie. Obiekt rusza także z możliwością zamówienia dań przez internet i odebrania osobistego w lokalu. 






Klasyczne menu Restauracji i Pensjonatu „Lido” oparte na daniach z ryb oraz daniach tradycyjnej polskiej kuchni uzupełniają nowości, które będą dostępne od jutra, czyli od 20 kwietnia. 

Flagowym produktem nowej oferty jest Fiszbuła, czyli burger z karpiem. „Zawsze na wypasie” - promuje go „Lido”. 



- Bułkę wypiekamy sami z doskonałego przepisu. Na ten krok decyduje się niewielu restauratorów z regionu. Chcemy, aby ktoś, kto zamawia u nas burgera zjadł naprawdę świeże danie, dlatego też oprócz świeżej buły dodajemy chrupiące warzywa oraz kotlet z nadzieniem z karpia. Ryba w naszej Fiszbule zawsze będzie pochodziła z Doliny Baryczy - mówi Adam Kowalski, współwłaściciel restauracji. 

W menu znajdziemy też „Klasyka”, czyli klasycznego burgera ze 100% mięsa wołowego oraz „Szarpaka” - bułę z szarpaną wieprzowiną. 






Zamówień można dokonywać na stronie www.lido.pl

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie