Najnowszy post

Gmina Przygodzice przejęła od powiatu ostrowskiego tereny po PGR. Czy samorząd wykorzysta szansę?

Dziś na sesji powiatu ostrowskiego Gmina Przygodzice otrzymała od samorządu powiatowego blisko 3 hektary, które są warte ok. 3 mln złotych. To teren przy ZSP CKU Przygodzice. Co powstanie na miejscu po byłym Państwowym Gospodarstwie Rolnym (PGR)? Czy samorząd wykorzysta tę szansę? Rozmawiam o tym z Piotrem Krzyszczakiem - członkiem zarządu rady powiatu ostrowskiego i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia.  

Antonin w sieci najciekawszych wsi w Polsce

Antonin jedną z dwóch w Wielkopolsce i jedną z 23 najciekawszych wsi w Polsce. Od wczoraj oficjalnie ta miejscowość w naszej gminie została wpisana na listę, która świadczy o tym, że Antonin ma potencjał turystyczny, wyróżnia się na tle innych wiosek i ma bogate dziedzictwo kulturowe.






To zabiegi Darka Piechowiaka z Urzędu Gminy Przygodzice sprawiły, że punkt w naszej gminie znalazł się na tej niezwykłej mapie.

- Sieć ma się stać ogólnopolską platformą współdziałania gmin oraz innych podmiotów na rzecz rozwoju społeczności i tych obszarów. Jej uczestnicy chcą się wymieniać doświadczeniami i realizować wspólne przedsięwzięcia. Pomysłodawcą jej utworzenia jest Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi - czytamy na stronie Urzędu Gminy.

Więcej na stronie: 


Fajnie




Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie